CAMIC neboli Camera di Commercio Italo-Ceca je soukromá nezisková organizace známá pod českým názvem jako Italsko-česká obchodní a průmyslová komora. Vznikla v Praze již před 16 lety a nabízí širokou škálu služeb pro italské firmy, které chtějí vstoupit na český trh. Organizuje pro ně například různé workshopy a prezentace, galavečery, večeře, zabývá se vyhledáváním obchodních partnerů, zpracovává informační reporty a spoustu dalšího. Nabízí také poradenské služby pro podniky, průzkumy trhu a oborové studie, informace o právním systému, technickou a jazykovou podporu apod.
Organizace úzce spolupracuje s řadou sdružení na podporu průmyslu, s ministerstvy, agenturami a státními organizacemi. Během roku pořádá CAMIC velké množství společenských akcí, seminářů, školení, tematických večerů, kterých se účastní ty nejvýznamnější hosté. Každoročně se účastní veletrhů jak v Itálii tak v České Republice, pořádá také setkání B2B.

Pražský palác Žofín, na kterém se pořádají různé akce.

CAMIC sídlí v krásné Praze.

Hlavní představitelé obchodní komory.

Italský velvyslanec Aldo Amati.
Práce s italštinou
Na oficiálních stránkách Česko-italské obchodní komory najdete také pracovní portál Lavoro.cz. Jsou zde pracovní nabídky z celé republiky, kde firmy mezi jinými požadavky poptávají právě znalost italského jazyka. Takže pokud umíte italsky a hledáte uplatnění v tomto oboru, tak je pro vás tento portál užitečným pomocníkem.
Italské zprávy a kurzy italštiny
Na stránkách CAMIC můžete také najít novinky z Itálie i České Republiky. Pro ty z vás, kteří by si rádi oprášili italštinu, jsou tyto krátké zprávy ze světa ekonomie a průmyslu ideální. Celé stránky komory si totiž můžete přepnout do italské jazykové verze a pročítat si tak články v italštině.
CAMIC také pořádá kurzy obchodní italštiny v Praze ve spolupráci se společností Dante Alighieri. Jarní kurz je již ukončen, ale plánuje se na podzim otevření dalšího kurzu. Po ukončení kurzu obdržíte od Komory a Společnosti Dante Alighieri certifikát o účasti.

Krásná Praha.
Pravé Italské restaurace v Čechách
Pokud milujete italskou kuchyni a rádi byste si na ni pochutnali i nás v Čechách, tak rámci CAMIC existuje projekt Ospitalitá italiana. Jedná se o známku kvality italské pohostinnosti. V podstatě se jedná o ocenění, které dostanou restaurace, které zaručují dodržování standardů kvalitní italské pohostinnosti v zahraničí. To znamená například používání pravých italských surovin a při přípravě receptů dodržují italskou gastronomickou tradici.
Na tomto projektu je již zapojeno přibližně 6 500 turistických zařízení, mezi nimiž jsou hotely, restaurace, agroturistická zařízení apod. Pokud vás tedy zajímá, ve kterých restauracích u nás v Republice si pochutnáte na té pravé italské kuchyni, můžete si přečíst oficiální seznam restaurací s tímto uděleným oceněním. Známka italské pohostinnosti má znak velkého žlutého Q a je důležitým prostředkem pro orientaci v nabídce italských restaurací v zahraničí
Tomuto tématu jsem již v minulosti věnovala pár článků při návštěvě několika „italských“ restaurací, které by tuto známku kvality pravděpodobně nedostaly a některé z nich jsou dokonce už zavřené.

Delikatesy italské gastronomie.

Kvalitní italské víno.
Italská gastronomie
Letos jsem měla tu možnost se zúčastnit několika akcí pořádaných Italsko-českou obchodní komorou. Jednalo se o velmi zajímavá setkání v rámci italské gastronomie. O jedné už jsem napsala článek – představení gastronomie regionu Puglia v rámci projektu Puglia Experience. Za cíl bylo představit gastronomii jiho-italského regionu Apulie odborné veřejnosti. Součástí tohoto projektu byly také čtyři setkání ve formě specializovaných kurzů, které se konaly v centru Prahy. Každý kurz byl zaměřen na jednu ze čtyř hlavních regionálních surovin, kterými jsou sýr, pšenice, olivový olej a víno. Tyto kurzy byly velmi přínosné a můžete se v blízké době těšit na články na mém blogu.
Další velmi zajímavá akce byla Italian Wine Emotion, která se konala v historickém paláci Žofín v Praze. Jedná se o již 8.ročník akce věnované italským výrobcům vína se zájmem o český trh. IWE představuje pro české obchodníky a podnikatele jedinečnou příležitost poznat současně několik desítek italských vinařství a porovnat mezi sebou mnohdy již známé produkty, od různých výrobců.

VIncenzo Scivetti – získal ocenění Nejlepší degustátor vína na světě.
Tato akce byla zaměřena převážně na apulijské víno Primitivo, protože hlavním partnerem CAMIC pro letošní rok je právě region Apulie a svaz Unioncamere Puglia (svaz tamních hospodářských komor).
Akce se konala 7.června a speciálním hostem byl: Vincenzo Scivetti, regionální předseda ONAV (Organizzazione Nazionale Assaggiatori di vino – Národní organizace degustátorů vína), odborník na víno Primitivo, docent, profesor a přednášející po celém světě.

Italian Wine Emotion – představení vína Primitivo.

Italian Wine Emotion.

Apulijské víno il Primitivo.

Degustace italských vín na Italian Wine Emotion.

Já s panem Scivettim.
**
Doufám, že se vám článek líbil a pokud to vyjde, budu pro vás mít snad už brzy připravený exkluzivní rozhovor právě s panem Scivetti…
2 komentáře
[…] více. Jak už víte, tak jsem se v říjnu 2018 účastnila press tripu, pořádaným společně Česko-italskou obchodní komorou a asociací Marchet (Marche Tourism). Cílem bylo představit Marche vybraným novinářům a […]
[…] v Praze a pracuji pro neziskovou organizaci CAMIC (Camera di Commercio Italo-Ceca – neboli Italsko-česká obchodní komora) zabývající se službami pro […]