Ve skutečnosti žádná zkratka na kvalitní ragú neexistuje, pokud si ho chcete připravit pěkně doma. Takže v případě, že pospícháte, tak vám nezbývá nic jiného než si ho buď připravit den předem (což doporučuji a stačí ho pak dát třeba do sklenice do lednice) a nebo si koupit už hotovou omáčku.
Osobně nejsem zastáncem těchto omáček na těstoviny, které se u nás běžně prodávají v supermarketech. Nechutnají mi, bývá v nich zbytečně moc koření a podle mého nejsou ani poctivě udělané. Obsahují spoustu věcí, které by si člověk do nich normálně doma nikdy nedal.
Proto mě včera nesmírně potěšilo ragú od italské firmy Bellavita (u nás prodává firma Nonsolonero. nově otevřeli v Praze obchůdek s italskými potravinami, kde se dá sehnat), která vyrábí kromě toho i spoustu dalších delikates. Ostatně je dobré zdůraznit, že v Itálii tyto hotové omáčky bývají stokrát lepší než u nás a chutnají prostě jinak. Není divu, že mě včerejší ragú nezklamalo.
Musím říct, že jsem sice čekala, že bude dobré, ale ne že bude tak poctivé. A dokonce lepší než co jsem jedla v Itálii od firmy Barilla. V tomhle ragú totiž bylo opravdu dost masa (zaujalo mne mimochodem, že maso nebylo mleté, ale vepřové nakrájené na malé kousky – to mě přivedlo na myšlenku si doma takové ragú zkusit opět udělat – recept a informace jak na to najdete v mém článku – stačí použít třeba vepřová žebírka a maso z nich pak nadrobno pokrájet – osobně bych tam také přidala i italské klobásky salsicce).
Kromě toho nebylo v omáčce nic jiného než mrkev, řapíkatý celer, červené víno, cibule a rajčatový koncentrát. Samozřejmě sůl a pepř. Prostě nic zbytečného navíc, přesně jako domácí 🙂
Postup:
Omáčku stačí jen dát ohřát do pánve na mírném ohni – nenecháme ji bublat. Mezitím si dáme vařit vodu na těstoviny (nejlépe čerstvé tagliatelle – ty jsem sehnala na italském týdnu v Lidlu), těstoviny potom hotové scedíme a smícháme v pánvi s teplou omáčkou. Posypeme parmezánem a oběd je za asi 10 minut hotový 🙂