Umbria

umbriaUmbria je region nacházející se ve střední Itálii se zhruba 900.000 obyvateli. Má dvě hlavní provincie: Perugia a Terni. Prochází jí Apeninské pohoří jak můžete vidět dole na fotografii. Je to jeden z mála regionů, který nemá moře, ale k nejbližší pláži to není příliš daleko – zhruba 100 km po silnici. Říká se o něm, že je to “zelené srdce” Itálie a je to dáno tím, že je opravdu všude krásná příroda a zeleň ve městech.

Je to oblast Čechy zcela neprozkoumaná a musím dodat, že je to opravdu veliká škoda, protože tento region toho nabízí k vidění opravdu mnoho. Od krásné přírody po historická středověká města, které se pyšní především svými středověkými festivaly, které udržují stovky let. Je zde také univerzitní město Perugia, slavné pro svoji Univerzitu pro cizince, jednu z nejlepších a nejvyhlášenějších na světě. Nabízí studentům spoustu festivalů (jako např. Umbria Jazz), noční život a kvalitní výuku.

Umbrii doporučuji všem, co chtějí prozkoumat střední Itálii, projít se Apeninském pohoří divokou přírodou, nebo projet terénním vozidlem či projet na kole (pro odvážné :-D jsou tu totiž jen kopce) a těm, kdo by rádi navštívili středověká města a vpluli do 15.století, kde středověkou atmosférou při festivalech ožívá celé město.

Prohlédněte si zde fotogalerii.
Nejkrásnější místa k návštěvě najdete zde.

Assisi

Gualdo Tadino