Kam po Itálii

Na následujících stránkách bych chtěla odhalit postupně celou Itálii a představit vám i méně známé oblasti, které opravdu stojí za návštěvu. Ukážu vám ty nejkrásnější pláže Itálie, které se jak už někteří vědí, nenachází na severo-východní části Itálie.

Procestujeme spolu nejvyhledávanější i méně turistická místa, neznámá jezera, národní parky a historické festivaly, které jsou typické pro italskou kulturu a tradici, i když to málo který Čech ví.

Itálie má něco přes 60 mil obyvatel, z čehož asi 4 mil přistěhovalců. Dělí se na 20 autonomních regionů, z nichž pět má speciální statut. Itálie je převážně hornatá, protíná jí od severu k jihu Apeninské pohoří.

Hlavním jazykem je italština (online lekce italštiny na blogu) a upozorňuji, že anglicky se tu domluvíte jak kde. Kromě italštiny je tu obrovské množství dialektů, na každý region jich připadá hned několik.

Itálie je velmi rozmanitá země nabízející prakticky vše, co běžný i náročný turista může jen chtít – úchvatné přírodní scenérie, letní koupání, zimní sporty, kulinářské speciality pro všechny labužníky, středověká města, antické monumenty a památky, dlouholeté tradice a festivaly.

řím itálie

Italské regiony:

Valle d´Aosta
Piemonte
Liguria
Lombardia
Trentino – Alto Adige
Veneto
Friuli Venezia Giulia
Emilia Romagna
Toscana
Umbria
Marche
Lazio
Abruzzo
Molise
Campania
Puglia
Basilicata
Calabria
Sicilia
Sardegna

 Italie