Lombardia

Lombardia je jedlombardia zlutyen ze čtyř ekonomicky nejsilnějších regionů Evorpy. Je to nejbohatší region Itálie a jeho populace činí něco přes 10.000.000 obyvatel. Je to nejobydlenější italský region a také nejbohatší a ekonomicky nejvyspělejší. Sousedí se Švýcarskem – italskou částí zvanou Canton Ticino a Canton Grigioni, regionem Piemonte, Veneto, Emilia Romagna a Trentino – Alto Adige. 

Polovina regionu jsou nížiny a další polovinu tvoří Alpy. Je zde koncentrace těch nějkrásnějších italských jezer jako je Lago di Garda, Lago di Como (má tu své sídlo i George Clooney), Lago Maggiore, Lago di Lugano a další. Lombardií protéká několik řek, nejdelší z nich je Adda.
V zimě tu můžete očekávat hodně deště, ale také sněhu. Region je hlavně známý svou hustou mlhou. V létě je tu naopak příšerné vedro.

Lombardia je region bez přístupu k moři. I přes to však nabízí širokou škálu krásných míst pro turisty. Navštívit zde můžete například hrady, historická města, přírodu, jít si zalyžovat či vykoupat. Nejdůležitějším městem Lombardie je Miláno, slavné hlavně díky své obrovské katedrále Duomo di Milano. Miláno je městem módy, kultury, centrum ekonomického dění. Je také nejdůležitější evropské město veletrhů.

**

Jaká jsou místa, která byste v Lombardii rozhodně neměli minout?

Milano

Na blogu najdete i článek s tipy kam do Milana.

Milán je největším a nejvýznamnějším městem Lombardie s cca 1.350.000 obyvately. Charakterizuje ho slavný milánský dóm a je druhým největším městem Itálie hned po Římě. Co určitě stojí za návštěvu je náměstí Piazza Duomo.

Na náměstí najdete také luxusní průchod Galleria Vittorio Emanuelle II s obchody jako je Gucci, Versace či Chanel. Mají tu dokonce i kavárnu Gucci. Dále světoznámé divadlo Teatro di Scala, hrad Castello Sforzesco a kostel Santa Maria delle Grazie, kde si můžete prohlédnout světoznámý obraz Leonarda „Poslední večeře“, který je zapsán v seznamu UNESCO.Galleria Vittorio Emanuelle

Do Milána se jezdí hlavně kvůli businessu, módním přehlídkám a veletrhům. Připomínám, že Miláno bude v roce 2015 hostit EXPO (zde najdete článek ohledně EXPO Milano). Do Milána se dá dostat velmi jednoduše letadlem z Prahy.
Na výběr je celkem hodně letů jak s Wizzair, Easyjet nebo Czech Airlines a další.
Miláno má 3 letiště: Orio al Serio, Linate a Malpensa. Nejpohodlnější doprava po městě je určitě místní metro se 3 linkami, ke kterým se pravděpodobně přidají časem i další dvě.

V Miláně najdeme i jednu z nejlepších světových univerzit Universita Commerciale Luigi Bocconi, na které studoval i Mario Monti. Pro milovníky fotbalu stojí určitě za to zajet si na světově známý stadion San Siro s kapacitou 80.000 lidí, kde si můžete užít afmosféru na na zápase týmu Inter Milán.

Z Milána se snadno dostanete do všech koutů Itálie, jak letecky, tak i super rychlíky Freccia Rossa nebo se společností Italo. Například Milano – Florencie trvá 1:40 h s národní společností Trenitalia (rychlík Freccia Rossa). Nedoporučuji zdržovat se příliš dlouho v nočních hodinách na hlavním nádraží. rychlik Freccia RossaKdo by se chtěl ubytovat v blízkosti hlavního nádraží Stazione Centrale, tak vřele doporučuji  hotel Doria Grand Hotel. Naproti němu pak malou restauraci, která se jmenuje Art Factory. Za oběd zde dáte kolem 7 euro (těstoviny + pití), ale nejvíce se vám tu vyplatí večeře. Zaplatíte pouze za pití (jakýkoliv první drink stojí 7 euro – i koktejl a každý další 5 euro) a můžete si nabrat kolik jídla chcete. Mají tu skvělý bufet s opravdu velkým výběrem dobrého jídla.

Informace o nadcházejících akcích a turistických cílech zde: http://www.turismo.milano.it

dom v Milane

 

Bergamo

Na blogu najdete i článek s tipy co vidět ve městě Bergamo.

211

Lago di Como

Je přírodní jezero s rozlohou 145 km² a je proto třetím největším jezerem Itálie. Na pobřeží sídlí několik středověkých měst jako je například Cernobbio, Moltrasio (sídlil tu i Winston Churchil), Laglio (slavné díky vile George Clooneyho) a nebo nejstarší Brienno. Jediným ostrovem na jezeře je Isola Comacina, nachází se zde restaurace, kam chodíval i Alfred Hitchcock.

Monza – autodromo

Monza je středně velké město s cirka 120.000 obyvateli a jeho největším lákadlem je samozřejmě nejstarší motoristický okruh na světě, který hostí jak Gran Premio d´Italia – Formule 1, tak i Superbike. Okruh byl postaven již v roce 1922.

Krom toho je tu hezké centrum s dómem a královský palác.V dómu se uchovává také slavná Corona Ferrea neboli královská koruna používaná pro korunovaci italských králů a imperátorů Svaté Říše Římské. Říká se, že vnitřní železný kruh je ukován z jednoho z hřebíků, kterými byl ukřižován Ježíš. Proto je tato koruna považována za relikvii.

Bellagio

Je to malebné městečko se 3.000 obyvateli nacházející se přímo na místě, kde se jezero Como rozděluje na dvě části. Díky tomu poskytuje návštěvníkům úžasnou scenérii s výhledem na Alpy. Je to jedno z nejromantičtějších míst na Komském jezeře a říká se mu také „Perla jezera„.
Historické centrum, tajemné uličky, středověká schodiště a výborné jídlo. To všechno nabízí pohádkové Bellagio. Je to ideální místo pro romantickou a klidnou dovolenou, ale také pro sportovce, kteří se rádi kochají překrásnou krajinou.

Všechny potřebné informace o ubytovaní, dopravě a jiné najdete zde:

http://www.bellagiolakecomo.com/it