Nejkrásnější místa

Marche

Grotte di Frasassi
Jestli budete mít v plánu navštívit tento region, rozhodně doporučuji jet se podívat do těchto krasových jeskyň. Jedná se o opravdu neuvěřitelný zážitek. Jeskyně se skládají z několika místností, z nichž ta první, největší, je vysoká 200m x 180m x 120m, vešel by se tam prý celý dóm v Miláně. Jeskyně byly objeveny náhodou  v roce 1971. V první místnosti najdete krápníky vysoké přes 20 metrů, jak stalaktity tak stalagnity. Jakmile sem vstoupíte, tak vám první pohled doslova vezme dech. Další místnosti jsou taky nádherné, krápníky jsou naprosto všude, někde dokonce byly postaveny menší mosty, abyste po krápnících nemuseli chodit.

jeskyní komples Grotte di Frassassi

 

Fano
Pokud se budete chtít stavit u moře, doporučuji město Fano. Můžete si vybrat mezi klasickou pískovou pláží nebo pláží s kamínky (tady jí říkají “sassonia”). Pláže jsou upravené, nejsou přeplněné turisty, jsou uzpůsobené jak pro ty, kdo hledají soukromí, tak pro ty, co hledají hotely s bazény a zábavou. Centrum města je pěkné, ideální na noční procházku. Těm z vás, kdo budete chtít jít na pláž s kamínky doporučuji kousek od přístavu dobrý buffet s mořskými plody Pesce Azzurro –mají tu velké menu za 12 euro (je tu každý den prakticky jen jedno menu na výběr, ale vždy je velmi dobré a je toho dost). Každý rok v únoru je zde pořádán velkolepý karneval http://www.carnevaledifano.com/, jeden z největších a nejvýznamnějších v Itálii.

Riviera del Conero
Je to jedno z nejkrásnějších míst v tomto regionu. Jedná se o krásné pláže s azurově zbarvenou vodou a výhledem na hory. Je to zároveň chráněná oblast. Pokud hledáte moře světle modré až zelené barvy a nechcete jet až na Sicílii, tak rozhodně doporučuji tuto oblast. Jedno z nejhezčích míst zde je např. Sirolo, Palombina nebo Passetto.

Sirolo