Nejkrásnější místa

Toskánsko

Siena
Siena je známá pro několik věcí. Za prvé má kvalitní univerzitu pro cizince, kteří se chtějí naučit italský jazyk. Spousta studentů sem jezdí na jazykové kurzy předtím než se vydá například na Erasmus do Itálie či na jiný program. Z tohoto ohledu je hned po univerzitě v Perugii nejlepší vysoká škola v Itálii.

Býčí zápasy jako ve Španělsku tu sice nemají, ale slavný festival neboli spíše závod s koňmi ano. Už se kvůli němu bouřilo spousta Italů. Jmenuje se oficiálně il Palio di Siena a je to jeden z nejnebezpečnějších koňských závodů vůbec (něco jako Velká Pardubická před sto lety). Tento středověký závod, ale bohužel dostál už takové důležitosti (také díky tomu že existuje už od roku 1200), že ho asi nikdy nezakážou. Nebezpečí tohoto závodu tkví v jedné hodně ošklivé zatáčce, kde se každoročně někdo zraní, v horších případech přijde o život. Palio se běhá na oválném náměstí posypaném pískem, takže to pak v této zatáčce i krásně klouže.

Nějaké to video si můžete shlédnout sde: http://www.ilpaliodisiena.com/.

 

Florencie
Florencii už určitě všichni dobře znáte. Nachází se na severu Toskánskasocha Davida a je to slavné město hlavně kvůli soše Davida, která je k vidění ve městě (kopie). Město se odlišuje od jiných italských měst kvůli své umělecké atmosféře. Najedete tu totiž jako dekoraci bezpočet soch, významných muzeí a dalšího. Pro milovníky umění doporučuji prohlídku jednoho z nejslavnějších muzeí světa Galleria degli Uffizi. Pro své umění je Florencie slavná i tím, že má jednu z nejprestižnějších univerzit architektury na světě, dostat se sem je prakticky nemožné.

dóm ve Florencii

Popsat zde všechny památky ani není možné, určitě ale za návštěvu stojí středověký most Ponte Vecchio se svými typickými obchůdky zlatnictví. Další italská mega stavba je florentský dech beroucí dóm. Jedná se o obrovskou katedrálu s velkým náměstím naproti. Vevnitř toho k vidění prakticky moc není.

Nedoporučuji výlet do Florencie v létě. I když se to nezdá, je to jedno z nejteplejších měst v Itálii a v takovém červenci tam budete opravdu trpět. Teploty totiž snadno přesáhnou i 40. Nejpříjemnější období je určitě jaro nebo začátek podzimu.

Z Prahy do Florencie nic nelétá, ale dá se letět s italskou nízko-nákladovou společností Airone za slušné peníze do Pisy a od tamtud už třeba vlakem. http://offerte.flyairone.com

 sochy ve Florencii

 

Isola d´Elba
Je třetím největším italským ostrovem, vzdáleným asi 10 km od pevniny Toskánska. Je omýván dvěma moři – Ligurským a Tyrhénským. Je součástí národního parku Arcipelago Toscano. Ve střední části najdete hory, dále také nížiny. Dostanete se sem trajektem s jednou ze čtyř společností, které přepravu zajišťují. Moře je krásné a nabízí se zde i možnost potápění.