Nejkrásnější místa

Lazio

Řím
Všechny cesty vedou do Říma. Pravda to je a platí to také pro malé vesničky uprostřed hor, kde i přes to, že Řím je vzdálen přes 300 km, tak tu mají ceduli směrem na Řím. Povinností každého kdo navštíví Itálii je aspoň jednou se podívat do hlavního města. Mě osobně Vittorianose Řím líbí, ale podle mě to není nejkrásnější město Itálie. Řím je vcelkColosseum v Říměu chaotický, připravte se na přebíhání přechodů pro chodce na zelenou, protože to že máte přednost tu vcelku nikoho nezajímá. Pokud byste chtěli použít hromadnou dopravu, je potřeba počítat s tím, že např. tramvaje tu nemají jízdní řády – místo toho tu mají napsáno, že jezdí např. každý den od 5 do 22 . A prostě až přijedou, tak přijedou 🙂 V metru je všeobecně hodně teplo, počítejte s tím hlavně v létě, kdy tu teploty přesahují i 40 stupňů. Naštěstí město rozdává v metru každoročně zadarmo půllitrové petlahve s vodou zadarmo.

Co se týče památek, Řím se dá stihnout za jeden den. Je ale potřeba brát v úvahu návštěvu pouze těch nejznámějších památek a hlavněFori imperiali velkou únavu na konci dne. Kdo by chtěl stihnout Řím za jeden den, trasa je následující: Vatikán (doporučuji dorazit tam už kolem 8 ráno, jinak tam bude šíleně turistů), dále pokračovat směrem ke Castel Sant’Angelo, dále přejít most naproti a pokračovat k Piazza Navona (náměstí Navona), Pantheon, Fontana di Trevi, Via dei Condotti (ulice s luxusními obchody), Piazza di Spagna, Palazzo Quirinale, Vittoriano a nakonec Colosseum. Komu zbudou ještě síly, tak od Colossea už je to jenom kousek k Circo Massimo (ten slavný okruh, kde Římané pořádali závody na koních). fontána di Trevi

špagety s mořskými plody ve Florian´s CaféNaopak výbornou restauraci Florian´s Cafe najdete blízko hlavního nádraží Stazione Termini. Najíte se tu výborně a za dobré ceny. Mají tu dokonce i happy hour.             http://www.florianscafe.com/locale.asp

 

 

Pokud nechcete utratit hodně za hotel, ale přesto chcete spát v centru a ještě k tomu mít krásný pokoj, doporučuji absolutně tento hotel: http://www.viminalehill.com/. Jako dárek na uvítanou vám dokonce dají voucher na 1 pizzu zdarma v blízké restauraci, kde opravdu hodně dobře vaří.

Al Viminale Hotel Inn Co se týče dopravy, do Říma se dá dojet pohodlně letadlem. Doporučuji let Praha – Roma Fiumicino, společnosti Wizzair nebo Smartwings. Z letiště Roma Fiumicino je nejjednodušší se dostat do centra vlakem – Leonardo Express. Jízdenka stojí kolem 15 euro a můžete si ji snadno koupit v automatech na nádraží. Jízdenku je nutno označit! Nádraží se nachází v areálu letiště. Další možností je Student Agency bus. Zase Praha – Řím, nebo eventuelně z Brna.

Informace o vlakových spojeních: http://www.trenitalia.com/trenitalia21.html.


Rainbow Magic Land
Nový zábavní tematický park byl slavnostně otevřen v roce 2011 a do budoucna se plánuje rozšíření parku na takové úrovni, aby předčil slavný Disneyland v Pažíži. Park se nachází v obci Valmontone (provincie Řím). Policejní show

V parku najdeme 36 aktrakcí, obchody, restaurace a mnoho dalšího. Park je charakterizován svými dekoracemi na určitá témata jako je prehistorie, Winx, hrady, Májové. Hlavním symbolem parku je magie. Najdeme zde dokonce unikátní atrakce v celé Itálii, jako je např. Huntik 5D.

https://www.magicland.it


Tivoli
Tivoli je město nacházející se v provincii Říma. Má zhruba 56.000 obyvatel a pyšní se architektonickými skvosti jakými jsou Villa d’Este, Villa Adriana (které dnes patří do UNESCA) nebo Villa Gregoriana. Dále zde najdeme i starověké chrámy jako jsou Tempio di Vesta, Tempio di Sibilla, Tempio della Tosse, il Santuario di Ercole Vincitore. A nakonec překrásné vodopády la Cascata dell´Aniene.


Parco del Circeo
Národní park Circeo je jedním z nejstarších v Itálii, založil ho totiž už Benito Mussolini v roce 1934. Rozkládá se podél tyrhénského pobřeží a má rozlohu 5.616 ha. Je jediný park v Itálii a v Evropě ležící kompletně v nížině a v přímořském prostředí. V roce 1997 byl dokonce zapsán do seznamu UNESCO.

http://www.parcocirceo.it/

Ostrov Ponza
Kam k moři, když jste v blízkosti Říma a chcete spojit návštěvu hlavního města s koupáním? Rozhodně doporučuji pláže směrem k jihu od města Anzio, jako jsou například Nettuno, Sabaudia, San Felice Circeo. Dále ještě na jih najdeme Terracina, Sperlonga a Gaeta. Ale pokud si nechcete nechat ujít pohádkové scenérie, tak určitě jeďte na ostrov Ponza (naproti městu Anzio). Je největším z Pontských ostrovů. Povrch je zejména hornatý a najdeme tu i několik vyhaslých kráterů vulkanického původu. Nejnavštěvovanější pláží je Chiaia di Luna (jihovýchod) a ostrov je vyhledávaný také milovníky potápění. Na Ponze jsou prakticky čtyři městečka, z toho jedno neobydlené, dvě obydlené pouze v létě a poslední obydlené 3.000 obyvateli. Městečka jsou vybavená hotely, restauracemi i nočními kluby. Dostat se sem můžete pomocí trajektu do přístavu Ponza z následujících měst: Anzio, San Felice Circeo, Formia, Terracina a Neapol.

http://www.ponza.it/index.asp

 

Castello Gaeta
Hrad Gaeta byl postaven v roce 1223. Sloužil jak pevnost, byl několikrát přestavěn a sloužil také jako vězení. Momentálně je uzavřen, protože na něm má začít rekonstrukce. Hrad se nachází uvnitř stejnojmenného města Gaeta. Město má kolem 20.000 obyvatel a pyšní krásnou přírodou a typickou italskou středověkou architekturou.

Další zajímavá místa k návštěvě: doporučuji navštívit město Viterbo v blízkosti Říma, Parco dei Monti Aurunci, Citta di Monterano, Castello dei Conti d´Aquino.